ÇİM BAKIM TAKVİMİ

Rulo çim üzerinde bakım çimlerin sağlıklı ve güzel görünmesi için son derece önemlidir. Biçim, en önemli 3 bakım faaliyetlerinden bir tanesidir. Hazır rulo çim bakımı uygulamaları olumlu ya da olumsuz müdahaleye hızlı bir şekilde reaksiyon vermektedir.

Yeşillendirme uygulamalarının en önemli unsurları arasında bulunan çimlendirmede firmamız garantili satış gerçekleştirmektedir. İlk olarak geniş bir arazi içerisinde farklı çim tohumlarının bir arada ekilmesiyle bir arya getirilen ve hazır duruma geldiğinde dip kısmından kesilerek müşterilerin istediği alanlara ekilebilme özelliği bulunan hazır rulo çim, 6 ile 8 ay arasında tamamen kullanıma hazır olmaktadır.

 

Çim kök derinliğine göre sulama uygulamaları gerçekleştirilmelidir. Çiminizin kök derinliğini bilmeniz durumunda, ne kadar su vereceğinizi de öğrenebilirsiniz. Çim bakımında nelere dikkat edilmeli? Hazır çimlerin kökleri kısa olarak yer almaktadır. Bununla beraber çim ancak çok hızlı köklenebileceğinden dolayı toprağın iyi su alması gerekir. Hazır çimler, haftalık 1-1,5 cm aşağıya doğru kök atmaktadır. İyi bir toprak, altyapı ve bakım yapılması ile beraber çimler 30-40 cm derinliğe kök salabilmektedir. Kök derinliğini anlamak için ufak bir çukur açabilirsiniz.

Ayrıca toprak suya doyuncaya kadar sulama yapınız. Toprak suya doyduğu zaman, ufak göllenmeler ortaya çıkacaktır. Bu oluşum olduğu zaman sulamayı kesilmeli ve geçen süre kaydedilmelidir. Kaydedilecek olan süre, bundan daha sonraki sulamalarda referans olarak yer alacaktır. Hazır çim fiyatları alanında araştırma yapan müşterilerimize, hazır rulo çimin faydalarını ve sonuçlarını anlattığımızda fiyatın çokta önemli olmadığını anlamaktadır. Yapılacak olan bu yatırımın peyzaj düzenlemesi olarak değerlendirilmesi gerekir.

D
Doğu ÇimTorbalı'da bulunanan

Doğu Çim

siz değerli müşterilerine

Rulo çim

,

hazır çim

üretim ve satışı yapmaktadır.